KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16406429
nr 1640 6429
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Etsning, Signerad, "porträtt av Hjalmar Lundblad". Bildmått: 25x20 cm, yttermått inklusive ram: 45x38 cm. Signerad
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 2 september 2024
kl 19:18:34
2/9 13:44:07
100 kr
2/9 18:59:34
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström